×

Bir peyzaj tasarımı, açık bir alan için bir kat planı gibidir. Bir kat planı gibi, bir peyzaj tasarımı da ölçeklendirilmiş boyutları kullanarak bir sitenin görsel bir temsilini oluşturur. Peyzaj planları arasında çiçekler, ağaçlar ve çimler gibi doğal unsurların yanı sıra çim mobilyaları, çeşmeler ve yürüyüş yolları gibi insan yapımı unsurlar bulunur. Peyzaj tasarımları ayrıca sulama ve aydınlatma için kaplamalar içerebilir.


Peyzaj tasarımları öncelikle eviniz için kişisel bir bahçe planı veya bir iş veya topluluk alanı için ticari bir plan olsun, açık bir alanın düzenini planlamak için kullanılır. Ayrıca, yeni kurulum veya onarıma ihtiyaç duyulduğunda veya bir açık hava etkinliği planlarken ortam olarak da kullanışlıdırlar.


 


Bir peyzaj planı oluşturmak, malzeme seçimi için karar verme sürecine de yardımcı olabilir. Ayrıca, mülk sahibine ve peyzaj yüklenicisine maliyet tahmini için daha iyi araçlar sağlayarak projenin bütçe kısıtlamaları dahilinde tamamlanabilmesini sağlamaya yardımcı olur.


Evinizin peyzajını güncellemek, mülkünüzün değerini artırmanın ve rahatlamak ve eğlenmek için açık alanlar yaratmanın harika bir yoludur. Yeniden tasarlanan bir ön bahçeyle kaldırım çekiciliğinizi artırmaya odaklanmak, yemek ve eğlence alanlarıyla bir arka bahçe geri çekilme alanı oluşturmak veya her ikisini birden yapmak istiyorsanız, dikkate alınması gereken birçok seçenek ve özellik vardır.  

Bahçe tasarımı kadar öznel bir alanda, kuralların geçerli olmadığını hissetmek caziptir.


Herhangi bir bahçıvan yada amatör veya profesyonel tarafından uygulandığında, daha başarılı, tatmin edici bir tasarımla sonuçlanacaktır.


Ancak, yüzlerce projeden sonraki tecrübe ile, firmamız sizin için en iyisini müşteri memnuniyeti kapsamında sunar.